Pirštinės
Pastaraisiais metais vis daugiau dėmesio mados pasaulyje teikiama aksesuarams, įvaizdžio detalėms. Viena iš jų - odinės pirštinės, kurios, tinkamai parinktos, ne tik gražiai derės prie Jūsų drabužio, bet ir šildys bei saugos nuo aplinkos Jūsų rankas. Pirštines tinka dėvėti ne tik šaltomis žiemos dienomis - spalvotos odinės pirštinės be pamušalo ankstyvą rudenį bei pavasarį suteiks žavesio Jūsų aprangai. Būtent pirštinės suteikia įvaizdžiui elegancijos, moteriškumo. Dizaineriai rekomenduoja pirštiness rinktis kuo labiau krintančias į akį, derinti jas prie lengvo spalvoto šalio ar rankinės. Margomis pirštinėmis dizaineriai paįvairina vienspalvius ansamblius arba dar labiau pabrėžia margų drabužių individualumą.
Rudenį-pavasarį madingesnės pirštinės su įvairiais puošybos elementais: sagomis, aplikacijomis, karpiniais, suraktos virvelėmis.
Pastaraisiais metais dizaineriai siūlo rinktis įvairių ilgių: iki alkūnių arba šiek tiek trumpesnes pirštines. Itin šauniai atrodo smarkiai išplatėjusios visu ilgiu, ar tik modelio viršuje pirštinės. Jas patogiai užmausite ir ant palto rankovių - tai nepavyktų su siauromis ilgomis pirštinėmis.
Pirmosios pirštinės atsirado viduramžių Graikijoje ir mūvėjo jas tik aristokratai tam, kad neisiteptų rankų. Pirštinės buvo siūdinamos iš gerai išdirbtos avies odos, tiksliai pagal formą ir rankos dydį, lyg antra oda. Išpuošdavo jas siuvinėdami ir įvairias brangakmeniais.
Kaip išsirinkti tinkamas pirštines?
Sukerpamos ir siuvamos standartinių dydžių pirštinės. Norėdami sužinoti reikiamą pirštinių dydį, centimetro juostele išmatuokite rankos apimtį pirštų kauliukų srityje, be didžiojo piršto. Centimetrai atitinka konkretų dydį:
moteriški dydžiai vyriški dydžiai
16cm - 6 dydis 23cm - 8,5 dydis
18cm - 6,5 dydis 24cm - 9 dydis
19cm - 7 dydis 26cm - 9,5 dydis
20cm - 7,5 dydis 27cm - 10 dydis
22cm - 8 dydis 28cm - 10,5 dydis
23cm - 8,5 dydis 30cm - 11 dydis
Tinkamo dydžio pirštinės turi gerai priglusti prie rankos, todėl nerekomenduojama pirkti iš odos gabaliukų pasiūtų pirštinių, kurios atrodo ne taip elegantiškai. Nesijaudinkite, jei odinės pirštinės Jums per daug aptemptos. Jas mūvint, oda prasitampys ir pirštinės įgaus Jūsų rankos formą. Blogiau, jei per trumpi pirštai - pirštinės greitai pradės plyšti arba trūkinėti per siūles.
Kaip atskirti tikrą odą nuo dirbtinės?
Šių dienų gamintojai pagamina dirbtinę odą, kurią sunku atskirti nuo natūralios. Atkuriama ne tik natūralios odos struktūra, bet ir kvapas. Renkantis natūralios odos pirštines svarbu atkreipti dėmesį į tai, ar odoje yra matomos poros, kurios įprastai išsidėsčiusios netolygiai ir nevienodai. Be to, natūrali oda "priima" ir išsaugo šilumą.
Pirštinės dažniausiai siuvamos iš kiaulės, avies, ožkos, ėriuko, elnio ir kt. gyvūnų odos. kiaulės oda yra nekokybiškiausia: joje matyti poros, nelygumai. Taigi tokias pirštines mūvėsite neilgai. Geriausia rinktis iš avies arba ožkos odos pasiūtas pirštines. Gerai prižiūrint, jos tarnaus ilgai. Ėriuko oda yra minkšta, greitai prisitaiko prie rankos formos, tačiau tokios odos pirštinės nėra pigios. Žinoma, joms reikia daugiau priežiūros.
Kokias pirštines rinktis - pirštuotas ar kumštines?
Geriausia - turėti abejas. Galbūt kumštinės neatrodys taip elegantiškai, tačiau mūvėdami kuštines pirštines su natūraliu kailiu viduje žiemą Jūs tikrai nesušalsite rankų. Vadinasi, pirštuotos - patogiau, o kuštinės - šilčiau. Ankstyvą rudenį rinkitės viengubas, be pamušalo, orams šiek tiek atvėsus - su megztu pamušalu, o žiemai - su natūraliu kailiu. Na o pavasariui galima rinktis šilkinio pamušalo pirštines.